У Київській ОДА закликали колишнього митрополита УПЦ “ієрарха ПЦУ” Олександра Драбинка не розпалювати ситуацію в Морозівці

Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації направило «ієрархові» “ПЦУ” Олександру (Драбинку) лист з нагадуванням про необхідність проведення «попереджувально-профілактичних заходів, які б виключили можливість будь-яких конфліктних ситуацій на релігійному ґрунті» в селі Морозівка. Фотографію листа від 12 лютого 2020 року і свою відповідь на нього Драбинко опублікував на сторінці у Фейсбук.

У листі, адресованому «ієрархові», вказується, що «в Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації протягом певного часу надходить інформація від представників громадськості села Морозівка Баришівського району Київської області, стурбованої тривалою напруженою ситуацією між членами громади, пов’язаної з подіями, які мали місце в релігійній організації “Свято-Успенський” прихід Бориспільської єпархії Української Православної Церкви с. Морозівка. <…> Слід зазначити, що відповідно до ст. 5 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” усі релігії, віросповідання та релігійні організації є рівними перед законом. Встановлення будь-яких переваг або обмежень однієї релігії, віросповідання чи релігійної організації щодо інших не допускається. Релігійна організація не повинна втручатися в діяльність інших релігійних організацій, в будь-якій формі проповідувати ворожнечу, нетерпимість до віруючих інших віросповідань. Відповідно до ст. 3 Закону ніхто не може встановлювати обов’язкових переконань і світоглядів. Не допускається будь-який примус при визначенні громадянином свого ставлення до релігії».

«Відповідно до вище зазначеного просимо Вас, шановний Владико, звернути увагу на необхідність проведення попереджувально-профілактичних заходів, які б виключили можливість будь-яких конфліктних ситуацій на релігійному ґрунті», – резюмується у зверненні Управи Київської ОДА.

У відповідь Драбинко заявив, що вельми здивований подібним зверненням, який став реакцією на інформацію, отриману від «представників громадськості села» – за його визначенням, «явища анонімного, сором’язливо прикритого абстрактною, безликою фразою», і йому «лише доводиться здогадуватися», про кого саме йде мова.

«Ієрарх» кілька разів підкреслив, що громада УПЦ тепер нібито повинна називатися РПЦвУ і звинуватив її в тому, що вона повернулася в лоно Церкви «таємно від мене і односельчан» і «про етичність і добровільності такого кроку і події, до якого були залучені, між іншим, неповнолітні, годі й говорити», Драбинко підкреслив, що тепер прихильники “ПЦУ” – «патріотично налаштовані громадяни Морозівка», не мають доступу до Свято-Успенського храму.

Він же, як «єпархіальний архієрей», для задоволення релігійних потреб громади “ПЦУ” відряджає в село «єпархіальних священників» і особисто здійснює «богослужіння» в «люб’язно наданих морозовчанами пристосованих приміщеннях».

Нагадаємо, 8 липня 2019 року протоієрей Миколай Брега і парафіяни громади села Морозівка, хто раніше ухилився в розкол, принесли покаяння і висловили бажання повернутися в лоно канонічної Української Православної Церкви. Після цього прихильники ПЦУ по відношенню до віруючих Морозівка почали здійснювати різні провокації. «Ієрарх» ПЦУ Олександр Драбинко, в чиєму підпорядкуванні громада перебувала деякий час, заявляє, що храм окупований Москвою і всіляко розпалює конфлікт у селі. Також громада зараз піддається потужній медійній атаці.

За матеріалами СПЖ

Просмотров: (31)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *