РОЗ’ЯСНЕННЯ Юридичного відділу УПЦ щодо застосування Закону № 2662-VIII від 20 грудня 2018 року (про перейменування)

У зв’язку з набранням чинності Законом України «Про внесення зміни до статті 12 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України» від 20 грудня 2018 року № 2662-VIII (далі – Закон) Юридичний відділ Української Православної Церкви вважає за необхідне роз’яснити про таке.    

Закон набрав чинності 26.12.2018 року. З огляду на п. 4 перехідних та прикінцевих положень Закону на внесення передбачених Законом змін до своєї офіційної назви релігійним організаціям, на які поширюється дія Закону, відведено щонайменше 4 місяці з дня набрання чинності цим Законом, тобто як мінімум до 26.04.2019 року. І це за умови, що кожна конкретна релігійна організація в порядку, передбаченому п. 3  перехідних та прикінцевих положень Закону, отримає офіційне повідомлення про необхідність у строк не пізніше трьох місяців внести до свого статуту (положення) передбачені Законом зміни та подати їх на реєстрацію у встановленому порядку.

Для цього процес отримання відповідних офіційних повідомлень мав розпочатися до 26.01.2019 року. Натомість на сьогоднішній день процес отримання відповідних повідомлень релігійними організаціями Української Православної Церкви масово ще не розпочався, тому будь-які вимоги посадових осіб органів державної влади чи місцевого самоврядування про термінову необхідність зміни офіційних назв та пов’язані із цим обмеження прав  релігійних організацій Української Православної Церкви є протиправними і таким, що не ґрунтуються на вимогах Закону.

На сьогоднішній день усі організаційні питання, пов’язані з виконанням Закону централізовано вивчаються, зокрема, проводяться консультації, наради та інші заходи з представниками органів влади, правниками, духовенством, представниками інших релігійних конфесій, тощо. Після визначення конкретних механізмів з усіх питань, пов’язаних з виконанням вимог Закону, про це буде додатково повідомлено.

Юридичний відділ Української Православної Церкви закликає усі органи державної влади та їх посадових осіб, які задіяні у виконанні Закону, не створювати штучні перешкоди в діяльності релігійним організаціям Української Православної Церкви, а діяти у суворій відповідності з вимогами Закону та інших актів чинного українського законодавства, не забуваючи при цьому про вимоги розумності, справедливості та терпимості.

Просмотров: (209)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *