Свято-Михайлівська громада УПЦ в селі Мирне збережена попри заяви про «перехід у ПЦУ»

Настоятель Свято-Михайлівського храму УПЦ села Мирне Горохівського благочиння Волинської єпархії УПЦ протоієрей Василь Гірник прокоментував інформацію про те, що прихильники ПЦУ опечатали приміщення, в котрому після захоплення їхнього храму новою церковною структурою збиралися його прихожани. Про це повідомляє прес-служба Волинської єпархії.

З його слів, він сам розглядав варіанти, куди можна перебратися зі старого церковного будинку, оскільки це приміщення виявилось надто тісним для всіх, хто залишився зі своїм священиком після зборів про «перехід до ПЦУ». Однак, ймовірно, новій громаді не дуже подобалось, що на церковній території поза храмом збиралось так багато людей, він і сам не чекав, що з ним залишиться до півсотні вірян. Тому приміщення прихильники ПЦУ визначили як аварійне та опечатали, закривши до нього доступ «опонентам».

Вказана будівля – це дійсно доволі старий будинок. Колись, в час війни, дерев’яну церкву у Мирному спалили, бо висока будівля слугувала орієнтиром для артилерійських обстрілів. І відтоді православні збирались на молитви у церковній хатинці. З часом її розширили, облаштували вівтарне приміщення. А в 1995 році колишній колгосп збудував нинішню Свято-Михайлівську церкву, яка, зі слів протоієрея Василя, знаходиться майже на місці старого храму.

Сам священик прослужив на приході 10 років. 8 березня 2019 року, після зборів територіальної громади села, що визначили «перехід у ПЦУ», до нього прийшли його односельчани та стали вимагати ключі від храму. Настоятель без тіні сумніву виконав цю вимогу, і перейшов проводити Богослужіння у стару священицьку хату. Сам він має житло, має і де служити, якщо не вдасться знайти у Мирному інше приміщення.

«Я сказав своїм людям, що молитимусь і на вулиці, якщо буде потрібно. Але ключі від храму я віддав, і навіть не тому, що думав тоді, що до мене приходитимуть від сили двоє-троє людей. Я не хотів, щоб мої земляки, односельчани, билися під храмом, щоб з ними відбулось все те, що ми в той момент бачили на інших приходах. І я не знав, що до мене на службу Божу буде приходити то сорок, то п’ятдесят людей», – поділився настоятель.

Захоплений Михайлівський храм с. Мирне

В ПЦУ оголосили, що громада УПЦ села Мирне повністю перейшла до лав прихильників нової церковної структури. Однак, як з’ясувалось, релігійна громада повністю збереглася, незважаючи на те, що храм потрапив у розпорядження ПЦУ.

Нагадуємо: у разі порушення прав єпископату, духовенства, мирян і установ Української Православної Церкви (перешкоджання здійсненню богослужінь, захоплення храмів, вчинення провокацій і тиску, погрози тощо) необхідно негайно звернутися до юридичного відділу УПЦ по телефону: 097- 537-55-96.

Просмотров: (23)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *