У Рясниках віряни УПЦ зірвали спробу прихильників “ПЦУ” захопити храм

Прихильники “ПЦУ” за підтримки місцевих радикалів спробували захопити храм у Рясниках, але віряни УПЦ не допустили захоплення. Громада просить молитов.

18 серпня 2019 року перед початком богослужіння в церкву на честь Покрови Божої Матері в селі Рясники Гощанського району Рівненської єпархії УПЦ з’явилися місцеві прихильники “ПЦУ” в супроводі кількох «священників» і радикалів із сусідніх сіл, передає сайт СПЖ.

Супроводжували активістів радикали з «Братства однодумців», причетні до всіх церковних конфліктів Полісько-Сарненської єпархії УПЦ.

Послідовники “ПЦУ” заявили, що хочуть провести богослужіння в храмі, посилаючись на розпорядження виконуючого обов’язки голови Рівненської ОДА Ігоря Тимошенка.

«Релігійна громада УПЦ села Рясники переконана, що черговий виток конфесійного протистояння в селі спровокувала влада, адже Ігор Тимошенко, в.о. голови Рівненської ОДА, видав аж два розпорядження: від 9 липня 2019 року, в якому зобов’язує Гощанську РДА скласти графік почергових богослужінь у церкві, і від 9 серпня, в якому стверджується цей графік, – коментує правозахисник Рівненської єпархії УПЦ. – Думки вірян УПЦ не питали, до уваги не брали. Зараз розпорядження оскаржимо в судовому порядку».

Як розповідають очевидці, церковне протистояння біля храму було запеклим і тривалим. З 7 години ранку і до 15 години дня обидві громади сперечалися, доводили, дійшло навіть до бійки.

Поліція, якій повідомили заздалегідь про можливі зіткнення, дотримувалася нейтралітету і втрутилася лише після спроби радикалів з «Братства однодумців» силою захопити церкву.

«У релігійної громади УПЦ села Рясники, яка є набагато чисельнішою за громаду ПЦУ, є всі необхідні документи, які підтверджують, що єдиними законними власниками храму є саме віряни УПЦ, – коментує протоієрей Віктор Земляний, керівник відділу з питань міжконфесійного врегулювання при Рівненській єпархії УПЦ. – Так, охоронний договір, виданий ще “совєтами” в 1987 році, підтверджений через суд в 2015 році, і визнаний дійсним земельною комісією при Гощанській РДА. Згідно з цим документом наша громада відповідальна за все церковне майно і є її власником. Тому всі претензії і домагання будь-якої іншої громади не мають під собою законних підстав».

Голова парафіяльної ради “ПЦУ” Сергій Швець вважає по-іншому, тому і прийшов на територію церкви з численними документами і розпорядженнями.

Місцеві жителі вважають, що за його ініціативою в цей день і було зірвано недільне богослужіння. За їхніми розповідями, Сергій Швець поводиться грубо не тільки на території храму, але і в повсякденному житті. Колишній воїн АТО в Рясниках має репутацію забіяки і грубої людини, любителя бійок, словесних перепалок з нецензурною лайкою. Нещодавно Сергія Швеця протримали кілька днів у СІЗО через несанкціоноване володіння зброєю.

Після невдалої спроби прорватися до церковних дверей силою, прихильники “ПЦУ” спробували зайти в храм із заднього двору. Церква в Рясниках побудована на пагорбі, навколо якого розташована болотиста місцевість.

Як розповідають свідки, кілька представників “ПЦУ” стали обходити пагорб, по дорозі співаючи народні та повстанські пісні. Зайти на територію церкви через болото прихильники “ПЦУ” змогли, однак, очевидно, оцінивши нечисленність своїх сил, повернулися назад до однодумців.

Після 15 години прихильники новоствореної структури стали залишати територію храму. Однак релігійна громада УПЦ переконана, що чергова спроба захоплення станеться знову, тому просять усіх небайдужих посилено молитися, щоб Господь допоміг витримати черговий натиск.

Просмотров: (43)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *