Влада Болгарії дозволила Церкві звершувати пасхальні богослужіння

Після зустрічі зі Священним Синодом Болгарської Православної Церкви прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов заявив, що не буде закривати храми на Пасху.

9 квітня 2020 Патріарх Болгарський Неофіт, Священний Синод Болгарської Православної Церкви і прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов обговорили питання здійснення пасхальних богослужінь в умовах карантину, повідомили на  сайті Болгарської Церкви.

Прем’єр-міністр розповів ієрархам Болгарської Церкви, що пік епідемії коронавірусу в країні очікують в період пасхальних урочистостей і закликав посилити заходи профілактики коронавируса.

Болгарське духовенство прийняло рішення цього разу на Вербну неділю не роздавати віруючим пальми, верби і квіти, а також вдатися до ряду додаткових заходів для запобігання зараження COVID-19.

Після зустрічі з Патріархом Неофітом і Священним Синодом Болгарської Православної Церкви Борисов заявив, що не буде закривати храми на Пасху.

«Ви хочете, щоб ми закрили ворота і повиганяли Господніх священників. Але є багато людей, для яких це Свято – все, і для них життєво важливо бути в церкві. Тому я не можу цього зробити. Від османського рабства Церква врятувала нас. З дисципліною ми можемо зробити все. Це залежить від нас. Але я не можу прийти з поліцією і закрити церкви», – передали слова прем’єр-міністра в інтернет-виданні mediapool.bg.

Він домовився з болгарськими ієрархами про те, що в цьому році делегація Церкви не полетить до Ізраїлю за Благодатним вогнем, а виділені на це кошти підуть на боротьбу з коронавірусом.

Борисов зазначив, що розуміє почуття віруючих, проте попросив, щоб в цьому році на пасхальне богослужіння в храм пішли лише ті, для кого віра важливіше здоров’я.

«І у Гете є чому повчитися, але є Біблія. І спочатку говориться: “Без Господа ви нічого не можете зробити”. Ну як я можу закрити церкву, щоб ви не могли молитися Тому, без Кого ви нічого не можете зробити», – підкреслив він.

Міністр внутрішніх справ Болгарії Младен Маринов розповів, що поліція на Пасху все ж буде стояти навколо церков, щоб забезпечити дотримання вимог карантину, повідомило інтернет-видання ОrthodoxТimes.

Переклад українською СПЖ

Просмотров: (24)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *