Місцеве ЗМІ викрили у брехні щодо масових захворювань COVID-19 серед кліриків Вінницької єпархії

Пресслужба Вінницької єпархії спростувала неправдиву інформацію місцевого видання «33 канал» про масові захворювання COVID-19 серед священства Хрестовоздвиженського і Стрітенського храмів Вінниці.

Зазначається, що 7 травня на сайті газети «33-й канал» з’явилась публікація під назвою «Священники та їхні рідні, хористи, касири та диякони захворіли у ведучих храмах УПЦ (МП). Саме тому і сьогодні – різке збільшення хворих у Вінницькій області – 485. Сотні підозр».

“Як слідує з назви, автор матеріалу стверджує, що велика частина духовенства та працівників Хрестовоздвиженського та Стрітенського храмів Вінниці. Є випадки захворювань серед духовенства Вінницької єпархії. У намаганні ввести в оману читачів, журналістка Тетяна Редько (Квасюк) не гребує як відвертими плітками «у Хрестовоздвиженському храмі, кажуть, більшість священників скосив крорнавірус», так просто голослівними твердженнями «захворів священник на Старому місті та раніше в Бару». Також незрозуміло на яких підставах  пані Редько робить висновок, що збільшення хворих в області напряму пов’язане з вигаданим сплеском хвороби серед духовенства.

Відверто маніпулятивна подача інформації, провокативна назва статті, необґрунтовані твердження викликали хвилю обурення у читачів газети. Як наслідок, вже по обіді під статтею було видалено усі коментарі, а у самому тексті з’явились зміни, одна з яких – твердження автора (як завжди без жодного обґрунтування) що «ми оперуємо перевіреною інформацією».

Однак, судячи зі всього, саме перевіреної інформації у редакції «33 каналу» як раз і немає. Тим часом ця інформація така: підтверджених випадків захворювання на коронавірус серед духовенства Вінницької єпархії УПЦ – два, обидва у м. Вінниці, однак у вищезгаданих храмах – жодного. Непідтверджених підозр на коронавірус також дві. Результати тестів духовенства Хрестовоздвиженського храму, зокрема священника, якого згадує автор публікації – негативні.

Отже постає низка питань: навіщо оприлюднювати неперевірену, а зрештою і неправдиву інформацію, видаючи її за підтверджену та достовірну? З якою метою автор статті формує у читачів хибну точку зору про те, що середою розповсюдження коронавірусу на Вінниччині є храми певної конфесії, а винуватцями збільшення числа хворих – начебто хворі священники? Чи усвідомлює редакція «33 каналу», що такими публікаціями вона не запобігає новим спалахам хвороби, а розпалює ненависть по відношенню до великого числа мешканців Вінниці та області, які є вірними Української Православної Церкви?

Схоже, редакції газети та її співробітникам дійсно потрібно не вішати ярлики церквам та громадянам, а дотримуватись карантину, зокрема елементарної «інформаційної гігієни»”, – йдеться у повідомленні пресслужби Вінницької єпархії..

Просмотров: (38)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *