14 липня 2020 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2285-д «Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор», який легалізує гральний бізнес та азартні ігри. Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим і заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків протоієрей Миколай Данилевич, коментуючи новий закон, наголосили, що Українська Православна Церква завжди виступала проти, та назвали його величезною помилкою влади й загрозою для душі людини і щастя всієї сім’ї.
На переконання керуючого Житомирською єпархією митрополита Никодима, новий закон є помилкою влади, та Церква ніколи його не підтримає, оскільки азартні ігри є задоволенням пристрасті сріблолюбства.
«Зі скорботою дізнався, що Верховна Рада схвалила закон про легалізацію азартних ігор. Давно відомо, що азартний бізнес — це дуже прибуткова справа, як і всі види бізнесу, які паразитують на низинних вадах людини: блуд, алкоголізм, наркоманія, грошолюбство, — зазначив владика у коментарі для «СПЖ». — Але висока прибутковість не виправдовує їх існування, тому що і ті, хто цей бізнес організовують і на ньому наживаються, і ті, хто ним користуються, однаково гублять, “програють” свою безсмертну душу. На думку спадають гіркі слова святителя Ігнатія Брянчанінова, хоча і сказані трохи з іншого приводу: “Не грайте Вашим спасінням, не грайтеся! Інакше будете вічно плакати”».
Ієрарх нагадав, що Господь заповідав людині в поті чола їсти хліб свій, а значить потрібно працею забезпечувати своє існування.
Митрополит Никодим нагадав слова апостола Павла з послання до Ефесян, в яких він закликав працювати та «чинити руками своїми добро, щоб мати подати нужденному» (Еф. 4, 28). «А азартні ігри залучають людину тим, що обіцяють швидку і легку наживу, отримання багато грошей не працюючи. Але слід пам’ятати про те, що диявол є “брехун і батько брехні” (Ін. 8, 44)», — додав він.
«Скільки доль людських було покалічено азартними іграми?! Скільки душ людських було ними погублено?! Скільки дітей залишилося без засобів до існування, батьки яких піддалися пристрасті ігроманії і програли всі сімейні гроші?», — наголосив владика на тому, що люди вводяться в оману азартними іграми, а врешті залишаються жебраками.
Водночас, на думку ієрарха УПЦ, аргументи про те, що новий закон нібито спрямований на багатих людей, хибні.
«По-перше, душа багатої людини так само цінна перед Богом, як і душа бідної, — зауважив владика. — Бог «дав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне» (Ін. 3, 16). А по-друге, якби депутати хотіли легалізувати азартні ігри тільки для багатих, вони б встановили для цього якісь закриті зони, одну або дві, як це зроблено в багатьох країнах. В Україні ж ці двері розкриті навстіж. Можна де завгодно влаштувати казино або ігрові автомати. А коли воно все поруч — спокуса для незміцнілих душ зростає багаторазово».
Владика закликав владу не піддавати український народ ще одній спокусі: «Крім економічних проблем, зростання безробіття, біди, яку приніс нам коронавірус, наш народ ще й пропонують увергнути в горнило ігроманії! Тому закликаємо владу не наражати наш народ на нову спокусу. І звертаємося до всіх людей словами апостола Павла: “Не беріть участі в неплідних ділах темряви, а краще й докоряйте” (Еф. 5, 11)».
Заступник Голови ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Миколай Данилевич також нагадав на своїй сторінці у Facebook, що УПЦ ще 8-10 років тому виступала проти такого закону і сьогодні також стоїть на своєму.
«Мені, як священнику, доводилося в пастирській практиці стикатися з випадками ігроманії, коли людина день і ніч грає. Це біда як для неї, так і для сім’ї, і важко, дуже важко таку пристрасть подолати. А коли ще й гроші програють, то це ще більша біда», — відзначив із жалем о. Миколай і додав, що тепер люди програватимуть навіть ті невеликі кошти, що мають.
Просмотров: (16)