Дотримання Конституції допоможе уникнути «хайпу» на «церковних питаннях» — ієрарх УПЦ прокоментував слова Президента

9 березня 2021 року Президент України Володимир Зеленський під час свого виступу на форумі «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм» зазначив, що ті люди, які сьогодні підіймають «питання Церкви», хочуть тимчасово «хайпанути», а наслідки цього «хайпу» спрямовані на розділення українського суспільства.

Слова Гаранта Конституції у себе в телеграм-каналі прокоментував Голова Представництва Української Православної Церкви при європейських міжнародних організаціях єпископ Баришівський Віктор.

На переконання ієрарха, «такі слова глави держави є чітким меседжем для тих політиків, які сьогодні прагнуть «створити» собі ім’я не шляхом соціальних чи економічних ініціатив, а шляхом популізму. Це стосується і «церковного питання»».

Єпископ Віктор звернув увагу, що «таким політикам слід пам’ятати, що ініціюючи антицерковні закони та виступаючи критиками Української Православної Церкви, вони отримують не тільки тимчасовий «хайп», але й торкаються релігійного життя мільйонів громадян України – віруючих УПЦ».

Владика погодився зі словами глави держави, про те, що «хайп» на «питанні Церкви» розділяє суспільство.

«Тому, що ті люди, які вимагають від Церкви перейменування, а тим більше ті, які захоплюють силою наші храми, цькують і переслідують вірних УПЦ – працюють проти миру та добробуту в Україні, — підкреслив він. — Фізичне та моральне насильство, агресивна риторика у ЗМІ та політичній сфері стосовно УПЦ – все це створює постійну напругу і нівелює миротворчі зусилля як самої влади, так і окремих її представників».

При цьому ієрарх УПЦ зазначив: «а православним християнам якраз і не потрібен «хайп», адже вони завжди прагнуть спокою і миру, бажають молитися і ходити в храми».

«Завдання ж держави, своєю чергою, задовольнити ці прагнення і забезпечити дотримання релігійних прав і свобод, чітко прописаних у Конституції України», — наголосив Голова Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях.

Він назвав вихід із ситуації: «для того, щоб не було навіть приводу для «хайпу», потрібно просто дотримуватись Конституції України. І тоді в державі запанує мир, спокій і єдність».

Президент України, відповідаючи на питання про статус української мови на форумі «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм», заявив, що «в Конституції все чітко було написано – одна єдина державна мова – українська», а «всі, хто підіймають питання національності, питання мови, питання Церкви – це все люди, які хочуть “хайпанути” тимчасово, з великими, на жаль, наслідками для багатьох людей».

Просмотров: (13)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *