Корецький районному суд на Рівненщині виніс вирок прибічнику «ПЦУ», який побив вірянина УПЦ

У Корецькому районному суді завершився суд по справі побиття вірянина Української Православної Церкви прихильником «ПЦУ» під час силового захоплення храму у селі Мнишин Рівненської області. Судді ухвалили обвинуваченому один рік умовного позбавлення волі та зобов‘язали виплатити потерпілому Віктору Галузюку 15 тисяч гривень. Про це повідомляється на facebook.com/RivneGolosCerkvy.

Обставини, за яких відбулося побиття, склались ще у травні 2019 року. Тоді під час міжконфесійного протистояння Віктор Калюжний, представник «ПЦУ», побив свого односельця Віктора Галазюка, вірянина УПЦ. Травми голови у потерпілого були настільки тяжкими, що той кілька тижнів був змушений лікуватися у щелепно-лицьовому відділенні Рівненської обласної лікарні.

«Це була неділя, ранок почався не з богослужіння, а з бійки. Мій батько просто стояв біля церковної хати, до нього прийшов односелець і завдав удар кулаком. На вечір у батька обличчя вкрилось синцями, розпухло – і він не міг навіть ковтнути слини, – пригадує донька побитого вірянина УПЦ Вікторія Данилюк. – Ми прийняли рішення негайно везти його у лікарню, прийшли до Віктора Калюжнюка, казали, щоб він їхав із нами, щоб потім не було зайвих домислів, він факт побиття мого батька не заперечував, але їхати не захотів».

Як розповідають родичі побитого, вже у лікарні зняли побої та згодом написали заяву у поліцію. Та правоохоронці, на їх думку, затягували розслідування, слідчий навмисне не проводив слідчий експеримент і зволікав з передачею до суду.

«Творилось якесь неподобство. У справі зникли свідчення, зокрема нашого настоятеля отця Володимира, потім пропав диск з відео, потім його знайшли, але вдалося відтворити лише одне з чотирьох відео», – розповідає донька побитого Віктора Галазюка.

Розглядали справу з побиття у Корецькому районному суді. За два роки відбулося більше десятка слухань. Чоловік, котрий побив односельця, у суді став стверджувати, що він цього не робив.

«Подумайте тільки, у нас є відеодоказ, як все відбувалось насправді, зрештою він сам зізнався у ту ніч, коли батька доправляли в лікарню, у тому, що він таки дійсно побив, а на суді став заперечувати, – коментує Вікторія Данилюк. – А суддя просто нас викликав, та все без рішень, дотягнув справу до того, що чеки, які ми долучили до справи, щоб обвинувачений за лікування повернув батькові гроші, втратили колір, і суми стали нерозбірливими».

Кілька тижнів тому Корецький районний суд таки виніс рішення у цій справі: Віктора Калюжнюка позбавили волі умовно на термін 1 рік та зобов’язали виплатити потерпілому Віктору Галузюку 15 тисяч гривень. Як кажуть родичі потерпілого, ті кошти не покривають навіть частини затраченого на лікування, витрат на адвоката, тому збираються подавати на апеляцію.

Просмотров: (11)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *