Заявляти про перемогу “ПЦУ” в Красносілці передчасно, – Голова Юридичного відділу УПЦ

Заявляти про перемогу “ПЦУ” в селі Красносілка Вінницької області, де 3 вересня 2021 року відбулося рейдерське захоплення Іоанно-Богословського храму УПЦ, передчасно. Про це сказав Голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов у коментарі СПЖ.

Протоієрей Олександр Бахов нагадав, що релігійна громада УПЦ села Красносілка оскаржувала в суді примусову перереєстрацію в “ПЦУ”, яку за стандартною схемою провели за рішенням Вінницької обласної адміністрації.

За словами юриста, рішення суддів у цьому процесі мали упереджений характер, «оскільки ми неодноразово стикалися з тим, що в наших заявах шукають недоліки, щоб не приймати їх для розгляду. Так, Верховний Суд не прийняв до розгляду касаційну скаргу, яку направляла релігійна громада».

«Не дивлячись на це, на даному етапі засоби захисту у релігійної громади від рейдерського захоплення не вичерпані, і крапка в цій справі не поставлена. Є механізми, які дозволяють громаді надалі захищати свої права», – пояснив протоієрей Олександр.

Наскільки відомо, додав голова Юрвідділу, у красносілківської громади УПЦ є намір продовжити боротьбу за свої права, і заявляти про перемогу прихильників “ПЦУ” передчасно.

Також він уточнив, що в суді вирішувалося питання про незаконну перереєстрацію громади, але не про право власності або користування храмом. На підставі яких документів представники “ПЦУ” до нього увійшли – невідомо, «але явно, що цей храм їм не належить».

Нагадаємо, 3 вересня прихильники “ПЦУ” захопили Іоанно-Богословський храм у Красносілці, раніше опечатаний поліцією. Наступного дня розкольники здійснили в ньому «подячний молебень» і запевнили, що зайшли в храм «на підставі рішення судів всіх інстанцій».

Просмотров: (5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *