У Вінницькій єпархії освячено храм у с. Стрижавка, зведений замість захопленого «ПЦУ»

28 жовтня 2021 року митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив освячення нового храму на честь свята Покрову Божої Матері с. Стрижавка Вінницької області та Божественну літургію, повідомляє прес-служба Вінницької єпархії.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії архімандрит Аркадій (Сенчуківський), благочинний і настоятель храму протоієрей Миколай Строк, благочинний Літинського округу протоієрей Олег Макар та духовенство єпархії.

На святкове богослужіння прийшло багато вірян, які з радістю і зі сльозами на очах говорили про свій новий храм.

Як відзначили в єпархії, майже три роки віряни Покровської релігійної громади, яких у свій час зрадив настоятель, молились у приватному будинку одного з парафіян. Василь Костюк – власник будинку, де раніше молилась громада, завжди розповідав, що віруючі УПЦ будували і ту церкву, яку силою забрав до “ПЦУ” колишній настоятель. Парафіяни з болем згадують, як священик їх обманув: він до останнього дня на їхні прямі питання запевняв, що не переходитиме до розкольників. Зусиллями людей доброї волі віряни розпочали зводити новий храм. У будівництві допомогли добрі люди – пожертвували ділянку, зробили проект, закупили матеріали, оплатили монтаж.

Після Літургії в новоосвяченому храмі митрополит Варсонофій подякував настоятелю отцю Миколаю Строку за служіння і нелегку працю на цій парафії. Також владика подякував благодійникам і вірянам, завдяки яким був збудований храм.

За словами жителів села, більшість людей зберегли вірність канонічній Церкві, а до захопленого храму майже ніхто не ходить.

З нагоди свята з благословення Предстоятеля УПЦ архієрей відзначив протоієрея Миколая Строку нагородою на честь святого князя Володимира.

Просмотров: (18)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *