На Тернопільщині активісти «Київського патріархату» заблокували будинок священика УПЦ (+відео)

Шантажем та погрозами священнослужителя релігійної громади УПЦ в с. Трибухівці намагалися змусити до переходу в «ПЦУ», а коли той відмовився, почали виживати з будинку.

Сьогодні, 1 березня 2019 року, близько п’ятнадцяти активістів забарикадували будинок настоятеля релігійної громади УПЦ у селі Трибухівці Бучацького району Тернопільської області протоієрея Ярослава Савка. Штурмують церковний будинок, де здійснюються богослужіння і проживає священнослужитель, вже другий день поспіль. Про це повідомили Інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ в Тернопільській єпархії.

28 лютого прихильники колишнього «Київського патріархату» намагалися захопити будинок, аби вигнати звідти священика УПЦ, який не піддається на їхні погрози й не погоджується йти у розкол. Лише за допомогою поліції, об 11-ій ночі, вдалося владнати конфлікт.

Щоб уникнути зіткнень у подальшому, сторонам, у присутності правоохоронців, вдалося домовитися на двосторонню зустріч у сільській раді наступного дня о 10-й годині ранку. Та цей вчинок активістів виявився підступним. «Священик пішов сьогодні до сільради, а там… нікого немає. Повернувся додому, а його будинок заблоковано. Так от обманом влаштували. Навіть у поліції кажуть, що це беззаконня, і так не робиться», — розповіли очевидці.

За інформацією адвоката Тернопільської єпархії, наразі група активістів, що складається близько з 15 чоловік, заблокувала автомобілем вхід до церковного будинку та вимагає: «Поки священик не залишить будинок, не пустимо його туди».

«Куди наша громада переходить, туди й ви повинні! Ми вас найняли на роботу. Держава. Ви забулися?..», — лунають погрози прихильників «Київського патріархату».

Юрист розповів, що в поліцію подано заяву про самоуправство (стаття 350 Кримінального кодексу України «Погроза або насильство щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов’язок»).

«Будемо ставити питання, щоб допустити священика до власної хати. Усі документи на церкву і будинок у порядку. Тому дії активістів — абсолютно незаконні», — підкреслив адвокат.

У с. Трибухівці в 1991 році було зареєстровано дві релігійні громади, які почергово користувалися храмом до початку 2019 року. А нині прихильники колишнього «Київського патріархату» почали перешкоджати громаді УПЦ молитися в ньому. Ще на початку цього року доступ до храму для громади УПЦ на чолі з її настоятелем, в якому впродовж 28 років православні віряни мирно молилися, було закрито. З того часу парафія збиралася на богослужіння в будинку, в якому проживає священик. Тепер «активісти» намагаються відібрати і цей будинок.

Просмотров: (20)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *