В УПЦ розповіли про релігійні конфлікти та механізм захоплення храмів у фактах і цифрах (відео)

Під час брифінгу було представлено інтерактивну карту захоплень храмів релігійних громад УПЦ.

26 березня 2019 року в Києво-Печерській Лаврі відбулася прес-конференція «УПЦ в березні: реакція міжнародних організацій, судові позови, релігійні конфлікти в регіонах — цифри і факти», повідомляє Синодальний юридичний відділ УПЦ з посиланням на Інформаційно-просвітницький відділ.

У прес-конференції взяли участь голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, голова Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях єпископ Баришівський Віктор, голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов, голова прес-служби Волинської єпархії УПЦ протоієрей Олег Точинський, настоятель храму УПЦ у с. Клепачів протоієрей Володимир Тихонюк, віруючі постраждалих громад.

Голова Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях розповів про діяльність Української Православної Церкви в березні на міжнародному рівні та про реакцію міжнародної громадськості на порушення прав віруючих УПЦ.

Владика Віктор згадав про запит представників Організації Об’єднаних Націй до Уряду України, в якому вони вимагали, щоб профільне міністерство Кабінету Міністрів протягом 60 днів надало роз’яснення щодо зафіксованих випадків порушення прав віруючих. «Як нам стало відомо після моєї особистої зустрічі з спецдоповідача Ахмедом Шахідом, відповідь з боку України не було надіслано. Тому ми розглядаємо це як нехтування нормами міжнародного права, що ніяк не покращує міжнародний рейтинг нашої держави в Європі і в світі», — відзначив він.

Натомість, як зазначив єпископ Віктор, діяльність Представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях тільки за березень місяць «свідчить про те, що на сьогодні міжнародна спільнота визнає факт наявності правопорушень у сфері регілійних прав віруючих громадян України». Владика висловив надію, що, все ж, не тільки з допомогою міжнародних організацій, а й з допомогою вітчизняних чиновників питання з приводу правопорушень прав вірян УПЦ нарешті будуть вирішуватися в Україні, «щоб більше не доводилося виносити їх на міжнародну арену».

У свою чергу голова Юридичного відділу УПЦ звернув увагу, по-перше, на те, що на початку Великого посту громади УПЦ почали отримувати від Міністерства культури України так звані «листи щастя», в яких рекомендується змінити назву на підставі т.з. «релігієзнавчої експертизи», що нібито провело Мінкультури, та на виконання Закону про перейменування. Він проінформував про позов від Київської Митрополії в Міністерство культури України — про скасування наказу щодо затвердження релігієзнавчої експертизи зі встановлення переліку релігійних організацій (об’єднань), що підпадають під дію норм ч. 7 та ч. 8 ст. 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Другий аспект, на якому зупинився протоієрей Олександр Бахов, — це кримінальне переслідування священнослужителів УПЦ і зокрема голови відділу з питань врегулювання міжконфесійних конфліктів при Рівненській єпархії протоієрея Віктора Земляного.

«Ці дії, кримінальне провадження проти священиків, є надуманими, необгрунтованими і здійснюються з метою тиску на священиків, з метою психологічного залякування. Це все ілюструється на фоні захоплення храмів по всій території України», — заявив священик-юрист.

Також о. Олександр спростував заяви в ЗМІ про масовий перехід релігійних громад у «ПЦУ», аргументувавши свої слова презентацією інтерактивної карти захоплень храмів релігійних громад УПЦ (карта розміщена на сайті Юридичного відділу УПЦ).

Окрім того, на прикладі Волинської єпархії було розглянуто механізм захоплень храмів, характерний для всіх регіонів України, порушення прав через релігійні переконання та випадки побиття віруючих.

Просмотров: (152)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *