Архієреї УПЦ закликали вінницьких чиновників не порушувати конституційні права віруючих найбільшої конфесії в Україні

Архієреї УПЦ на Вінниччині заявили про свідому дискримінацію місцевої влади духовенства та вірних УПЦ.

9 травня 2019 року в м. Вінниця проводились урочистості, присвячені Дню перемоги у Другій світовій війні, в яких традиційно беруть участь представники місцевої влади, ветерани війни та глави єпархій УПЦ, «УАПЦ» та «УПЦ КП», що жодного разу не спровокувало конфлікту. Однак цього року влада, запросивши відразу трьох «архієреїв» «ПЦУ», проігнорувала архієреїв УПЦ, вірних якої на Вінниччині більшість. Обурення діями чиновників висловили в заяві митрополит Тульчинский і Брацлавський Іонафан, митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт та архієпископ Вінницький і Барський Варсонофій, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на прес-службу Вінницької єпархії.

«В ігноруванні місцевими можновладцями архієреїв УПЦ ми вбачаємо свідому дискримінацію за релігійною ознакою», — підкреслюється в заяві.

Як зауважується, преважна більшість православних Вінниччини є вірними саме Української Православної Церкви: «Три єпархії УПЦ на Вінниччині, Вінницька, Тульчинська та Могилів-Подільська, разом об’єднують близько 1000 парафій, тоді як загальна кількість парафій “ПЦУ” у Вінницькій області трохи більша за 300. Місцевій владі добре відомі ці факти».

Керуючі архієреї Тульчинською та Вінницькою єпархіями УПЦ нагадали, що «Конституція України проголошує рівність усіх громадян перед законом», та що «в правовій державі є неприпустимими прояви дискримінації, у тому числі, за релігійною ознакою».

«Однак протягом вже кількох місяців ми спостерігаємо системну і цілеспрямовану дискримінацію архієреїв, духовенства та вірних УПЦ на теренах Вінницької області», — відзначають владики.

Митрополит Іоанафан та архієпископ Варсонофій зокрема навели факти дискримінації УПЦ: «Так, з листопада минулого року представники Української Православної Церкви не запрошувались на жоден офіційний захід. Урочистості з приводу Дня Соборності України та Дня визволення Вінниці відбувались без участі духовенства УПЦ. Традиційно відвідуючи храми міста протягом Різдвяних і Пасхальних свят, представники влади показово ігнорували храми УПЦ. Черговим проявом дискримінації стало небажання запрошувати митрополитів Іонафана і Агапіта, а також архієпископа Варсонофія на урочистості, присвячені Дню Перемоги».

Архієреї УПЦ висловили обурення діями можновладців, а разом із тим, сподівання, «що у подальшому місцева влада буде дотримуватись принципу рівного представництва різних конфесій на офіційних заходах».

Просмотров: (24)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *