Проти голови Рівненської ОДА відкрили кримінальну справу за махінації на користь «ПЦУ»

Йдеться про протизаконну реєстрацію нової редакції статутів 43 громад УПЦ.

16 травня 2019 року Головне слідче управління Національної поліції України на основі заяви протоієрея УПЦ Василя Лавренюка, настоятеля захопленого активістами «ПЦУ» храму на честь святих безсрібників Косьми і Даміана в селі Розваж Рівненської області, порушило кримінальну справу проти голови Рівненської ОДА Олексія Муляренко. Кримінальне провадження відкрили за фактом видачі чиновником протизаконних розпоряджень про переведення громад УПЦ під юрисдикцію нової церковної структури. Про це повідомляє сайт СПЖ.

«Голова РОДА Муляренко Олексій, бажаючи створити для прихильників нової релігійної організації (ПЦУ) в Україні, протиправні привілеї у вигляді створення умов для заволодіння майном, що належить іншим релігійним організаціям, прийняв рішення зареєструвати нові редакції статутів 43 релігійних громад, що належать Українській Православній Церкві», — йдеться у виписці з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 16 травня 2019 року.

Нагадаємо, 14 квітня, під час недільного богослужіння, прихильники «ПЦУ» влаштувавши бійку, захопили храм святих Косми і Дем’яна в с. Розваж, Острозького району Рівненської області.

«Людей хапали за руки, волосся, порвали одяг, діти падали, вони по дітях йшли… незважаючи ні на що. Їх “батюшка”, Лукашик, зривав монтуванням замок на хаті на території храму, самовільно повісив другий замок, а потім почав нею ще і розмахувати», – розповідала про те, що трапилося для Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ парафіянка Валентина.

Просмотров: (28)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *