Ієрарх Сербської Церкви: В ЄС замовчують, що Україна посідає І місце за кількістю порушень прав віруючих

Україна посіла перше місце за кількістю порушень прав віруючих серед країн-учасників Ради Європи, при цьому Європейський союз замовчує факти утисків віруючих УПЦ, а українські чиновники ігнорують офіційний запит ООН. Про це на міжнародному форумі з церковної ситуації в Москві заявив вікарій Святішого Патріарха Сербського, єпископ Моравицький Антоній (Пантеліч) у своїй доповіді, яку оприлюднили на Telegram-каналі «Церква сьогодні».

«Незаконним є тиск на кліриків і мирян Української Православної Церкви, здійснюється з метою переходу у новостворену структуру… За 2017 рік було виявлено 165 випадків порушення свобод і прав православних християн. З них близько 66% припадає на Україну. Усі порушення прав віручих в Україні пов’язані з ворожим відношенням до канонічної УПЦ. При цьому 50% випадків фізичного насилля відносно представників і парафіян УПЦ були ініційовані українськими націоналістами та членами розкольницьких релігійних структур», — зазначив єпископ Моравицький Антоній.

Владика відзначив, що зокрема були зафіксовані всі види порушень прав віруючих УПЦ: «захоплення храмів, спроби зірвати Всеукраїнський хресний хід, не розслідування кримінальних проваджень, запроваджених на заявах віруючих, випадки нападів на журналістів, які висвітлюють тематику порушення прав православних віруючих».

Вікарій Святішого Патріарха Сербського також підкреслив, що призвело до такої ситуації в Україні «саме втручання очільників Української держави в церковні справи».

«Факт ухилення від надання відповіді свідчить про нехтування чиновниками України норм міжнародного права і демократичних європейських стандартів прав людини в державі, що негативно впливає на міжнародні рейтинги країни в світі», — сказав владика.

Ієрарх Сербської Церкви також нагадав позицію Архієрейського Собору Сербської Православної Церкви щодо розколу в Україні та невизнання новоствореної «ПЦУ» й її очільників.

Нагадаємо, Собор СПЦ офіційно заявив про невизнання «структури на чолі з громадянами Денисенко і Думенко» та засудив дії Константинополя щодо одноосібного втручання в церковні справи в Україні.

«Виходячи з вищезазначеного, в черговий раз звертаємо увагу представників органів державної влади, політичних партій, громадських і міжнародних організацій і всіх зацікавлених осіб на неприпустимість порушень прав громадян України — віруючих Української Православної Церкви», — резюмував під час свьоєї доповіді єпископ Антоній.

Просмотров: (25)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *