На Волині зловмисники з «ПЦУ» зламали двері храму, а потім побили вірян УПЦ (+відео)

У неділю, 11 серпня 2019 року, в селі Бобли Турійського району Волинської області прихильники «ПЦУ» разом із трьома «священниками» цієї структури влаштували чергову провокацію у Свято-Покровському храмі УПЦ — зрізавши самочинно замки, вони незаконно проникли всередину церкви, де влаштували бійку. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Зловмисники навмисно прийшли до храму, знаючи, що цього дня настоятель здійснює богослужіння в іншій церкві, та стали самочинно зрізати замки на дверях. Благочинний Турійського округу Володимир-Волинської єпархії протоієрей Віталій Дуда розповів, що зранку до Свято-Покровського храму приїхали три «священника» новоствореної «ПЦУ» і, оскільки двері храму були зачинені, то вони почали зрізати замки.

«Три “священника” ПЦУ зрізали замок на перших дверях. Також вони привели з собою незнайомих людей, один з яких був в уніформі, і почали відкривати другі двері, яким, до слова, уже близько двохсот років. Вони спробували відчинити замок відмичками, та, не впоравшись, попросту зірвали замок монтіровкою. Потім зайшли всередину та зачинилися», — розповів о.Віталій Дуда.

На заклики старости громади УПЦ до представників «ПЦУ», щоб вони схаменулися і «не творили гріх», адже раніше ті обіцяли, що ніяких провокацій не буде, рейдери лише продовжували ламати храмові двері, а «священники» ПЦУ співали свої «молитви» зі словами: «Не заважай!».

Вже коли представники «ПЦУ» захопили церкву, як додав отець-благочинний, почали з’їжджатися віряни громади УПЦ. Провокатори почали їм заламувати руки і наносити тілесні ушкодження прямо в церкві.

«Наші віряни безперервно молилися до обідньої пори на порозі свого храму. І коли я після здійснення богослужіння приїхав на місце події, то побачив ось таку ситуацію, — продовжив розповідь протоієрей Віталій. — Я поговорив із поліцією та місцевою владою, щоб не було протистояння та конфліктної ситуації, і ми домовилися, що представники “ПЦУ” вийдуть із церкви. Голова сільської ради, який підтримує новостворену структуру, мав їх вмовити. Врешті вони таки вийшли, і храм було закрито на два замки — наш та їхній».

У результаті провокації громадою УПЦ було написано заяву до поліції за фактом незаконного проникнення до церковної будівлі та умисного нанесення тілесних ушкоджень парафіянам.

Нагадаємо, що це вже не перша провокація, яку чинять представники «ПЦУ» у Свято-Покровському храмі УПЦ с. Бобли Волинської області. Ще на початку весни цього року громаду УПЦ було незаконно перереєстровано за звичною схемою, попри рішення парафіян залишитися в лоні канонічної Церкви. Як зазначив прес-секретар Володимир-Волинської єпархії протоієрей Володимир Мацур, село Бобли — велике, однак під час зборів за новостворену структуру проголосували всього 25 осіб з усього сільського населення, а за офіційною статистикою, в селі проживає 956 осіб. Лишитися вірними УПЦ вирішила значно більша кількість місцевих жителів, які насправді є дійсними членами релігійної громади канонічної Церкви.

Ще одне відео з храму в селі Бобли на Волині. Тут видно, як група послідовників нової структури прямо в церкві напали на вірян УПЦ. “Гуртом притиснули до стінки та заламували руки. Якби ми були трохи слабкішими, то руки нам поламали б”, — розповідали потім постраждалі. Дивитися

Просмотров: (40)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *