У Галузинці на Хмельниччині під час штурму храму УПЦ радикали побили священника і поліцейських (+відео)

У селі Галузинці при спробі захоплення храму УПЦ від рук праворадикалів організації «Фенікс» постраждали кілька людей, в тому числі, священник і поліцейські.

11 серпня 2019 року в селі Галузинці Деражнянського району Хмельницької області група радикалів при спробі захоплення храму напала на православного священника і представників місцевої поліції. Про це повідомляє СПЖ.

Як розповів співрозмовник СПЖ 10 серпня православним віруючим села Галузинці стало відомо про те, що радикали з обласного центру, а також деякі жителі села готують захоплення православного Свято-Михайлівського храму.

Формальною причиною для захоплення стало протизаконна перереєстрація храму з УПЦ в «ПЦУ». Ще 11 лютого 2019 року збори релігійної громади храму в кількості 80 осіб, яке провів настоятель Олександр Гончарук, прийняли рішення залишитися в канонічній Церкві.

Водночас, територіальна громада, яка проводила свої збори в клубі 23 і 27 лютого 2019 року, постановила перейти в «ПЦУ». Джерело СПЖ стверджує, що головними ініціаторами цього «переходу» були дві жінки-католички, які ніякого відношення до Православної Церкви не мають.

Одна з них — Дидова Мирослава Владиславівна працює заступником начальника “райгороно” Деражні, а друга — Сивак Оксана Василівна працювала заступником Уляни Супрун в Міністерстві охорони здоров’я України.

На свято Стрітення 15 лютого 2019 року представники територіальної громади зробили спробу зірвати богослужіння і захопити храм. Однак, віруючі змогли відстояти церкву.

Пізніше, громада храму оскаржила результати зборів територіальної громади села про перехід в «ПЦУ» у суді. В той самий час, в очікуванні судового вердикту, було вирішено храм опечатати.

Але, як стало відомо пізніше, храм на честь святого Архістратига Михаїла був протизаконно перереєстрований в «ПЦУ», що і стало приводом для спроби його захоплення 11 серпня.

Як повідомило джерело СПЖ о 7 годині ранку православні віряни зібралися на території храму для молитви. Під час читання акафісту, ближче до 9 ранку, біля храму почали збиратися і представники «ПЦУ». Пізніше, приїхали п’ять молодиків радикальної організації «Фенікс» з Хмельницького, які відразу вступили в конфлікт з віруючими.

Як передає СПЖ, «Фенікс» — це воєнізована, націоналістична організація, яка фінансується за кошти деяких місцевих політиків.

Члени «Фенікса» — це, переважно, спортсмени, серед яких є і бронзовий призер чемпіонату Європи з боксу Павло Гула. В даний момент Павло Гула проходить військову службу в 8-му полку спеціального призначення на території Хмельницького, і тому, як він опинився в Галузинці — невідомо.

Глава «Фенікса» Віктор Бурлик (в центрі)

У Галузинці був присутній і глава «Фенікса» Віктор Бурлик, який, за словами співрозмовника СПЖ, навесні цього року відмовився від призову в армію і не пішов в АТО. Саме Бурлик виступав в ролі головного ініціатора конфлікту.

Крім Гули біля православного храму в Галузинці був помічений Артур Ананьєв, який, власне і спровокував протистояння. Ананьїв завдав священнику удар в щелепу, після чого почалася бійка, під час якої постраждали жінки і кілька поліцейських.

Радикали, у яких були помічені ножі, спробували з болгарками в руках прорватися до храму, але були зупинені віруючими жінками і кількома представниками православного братства на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських, які прибули підтримати громаду. Атака рейдерів була настільки потужною, що один з поліцейських попередив їх про готовність застосувати табельну зброю.

Крім того, очевидець подій в Галузинці засвідчив, що поліцейські виявили себе як справжні професіонали і дійсно захищали простих віруючих і Закон України від агресивних радикалів.

Всього віруючих УПЦ було спочатку 20-25 осіб, а представників «ПЦУ» — близько сотні, і тільки після 12 години дня з сусідніх сіл і парафій почали прибувати православні християни. В кінцевому підсумку, радикали відступили і храм вдалося відстояти.

27 березня 2019 років Хмельницький суд зобов’язав уповноважених осіб Деражнянського і Летичівського відділень поліції ГУНП в Хмельницькій області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення щодо Свято-Михайлівської релігійної громади УПЦ села Галузинці Деражнянського району Хмельницької області.

Зокрема місцевий суд зобов’язав внести в ЄРДР, відповідно до вимог статті 214 Кримінально-процесуального кодексу України, відомості про кримінальне правопорушення на підставі заяви настоятеля релігійної громади Свято-Михайлівського храму села Галузинці Хмельницької єпархії Української Православної Церкви протоієрея Олександра Гончарука від 28 лютого 2019 року. Рішення суду оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, цього ж дня на Волині у селі Бобли Турійського району під спів представників «ПЦУ» зловмисники зламали двері храму, а потім побили вірян УПЦ.

Просмотров: (29)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *