Представники «ПЦУ» насильно утримували в сільраді настоятеля храму УПЦ с. Лука-Мелешківська – заява Вінницької єпархії

Вранці 28 жовтня, після невдалої спроби силового захоплення Преображенського храму с. Лука-Мелешківська, «клірик ПЦУ» вирішив натиснути на літнього настоятеля храму УПЦ  протоієрея Василія Альмухамеда, утримуючи його силою прямо в кабінеті голови Лука-Мелешківської ОТГ з вимогою надати громаді новоствореної структури в користування приміщення недільної школи та погрожуючи, що в разі неотримання згоди активісти «ПЦУ» блокуватимуть Преображенський храм УПЦ. Про це повідомляє прес-служба Вінницької єпархії, яка опублікувала заяву з приводу даного інциденту. 

Нагадаємо, о 10 вечора 27 жовтня група молодиків, що налічувала 20-30 осіб, очолювана «священником ПЦУ» Віктором Чверкуном, намагалися проникнути всередину храму шляхом виламування дверей. Зловмисникам завадила поліція.

А вже наступного дня голова Лука-Мелешківської ОТГ В.М. Сич запросив настоятеля місцевого Преображенського храму протоієрея Василія Альмухамеда до приміщення сільської ради для розмови з приводу того, що місцева громада «ПЦУ» звернулася з вимогою надати їй у користування приміщення недільної школи.

У кабінеті голови сільради о. Василій знову зіткнувся з кліриком «ПЦУ» Віктором Чверкуном, який цього разу почав вимагати від священника термінової згоди. На слова настоятеля громади УПЦ, що надавати згоду на користування церковною будівлею він одноосібно не може і має винести це питання на обговорення громади, В. Чверкун став погрожувати, що «в разі неотримання згоди, активісти “ПЦУ” блокуватимуть Преображенський храм».

Як зауважили у своїй заяві в єпархії, після того, як отець Василій не піддався на шантаж, до кабінету увійшли більше десятка місцевих активістів «ПЦУ», які почали не тільки ображати священника і погрожувати йому, а заблокували двері і тривалий час утримували літнього, хворого на цукровий діабет священнослужителя в приміщенні. При цьому вільному пересуванню голови сільради активісти не заважали.

Ситуація вирішилася тільки внаслідок неочікуваної появи парафіянина Преображенського храму, який зафіксував свавілля на відео та домігся для священника можливості залишити кабінет голови Лука-Мелешківської ОТГ. «Після цього до місця інциденту прибув наряд поліції, викликаний отцем Василієм. Правоохоронці прийняли від священника заяву за фактом погроз, незаконного утримання та позбавлення свободи пересування», — наголосили в прес-службі єпархії.

За підсумками було прийнято рішення, що відповідь на вимогу прибічників «ПЦУ» громада Преображенського храму УПЦ надасть, після всезагального обговорення, 30 жовтня. Та що б не вирішила громада, ситуація вийшла доволі провокативною та виходить за межі людських норм і моралі.

У Вінницькій єпархії висловили здивування таким фактом: «Якщо релігійна громада “ПЦУ”, з огляду на наближення зими, має право вимагати віддати їй приміщення, що на території храму УПЦ, то чи не має таке саме право громада Спасо-Преображенського собору, яка після переходу митрополита Симеона до “ПЦУ” фактично залишилась на вулиці і щонеділі молиться просто неба, вимагати можливості користування нижнім храмом, який майже весь час перебуває порожнім?», — та заявили, що будуть звертатися з пропозицією надати в користування релігійній громаді УПЦ приміщення нижнього храму Преображенського собору.

Просмотров: (10)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *