Рік після захоплення: Парафія УПЦ на батьківщині екс-митрополита Симеона

Прихильників “ПЦУ” підтримують місцеві католики, а парафіяни УПЦ без храму після 8 місяців молитов просто неба перейшли здійснювати богослужіння в приватному будинку.

З моменту захоплення активістами “ПЦУ” Свято-Успенського храму УПЦ на батьківщині екс-митрополита Української Православної Церкви Симеона (Шостацького) в селі Гвардійське Хмельницької області пройшов рік. Про те, як живе без храму парафія розповіла парафіянка храму Любов для СПЖ.

«До жовтня ми молилися біля храму, а після 30 жовтня – перейшли в будинок нашої односельчанки покійної Ольги. Парафіянка дала нам будинок, в якому жила раніше старенька глибоко віруюча жінка, її родичка. Вона в останні роки дуже хворіла. І ця жінка за Ольгою доглядала, а за це їй залишився будинок. Каже тепер часто: “Якщо б ця Ольга знала, що тепер в її будинку служиться літургія! Яка б вона рада була!”» – поділилася Любов з журналісткою.

За словами парафіянки Свято-Успенського храму, в будинку є невелика зручна прибудова, однак у святкові дні вірянам затісно.

«За списком залишилося в нашій Церкві десь чоловік 150, на службах як правило збирається людей 80-70. Слава Богу! Ми раді! В тісноті, та не в образі!» – зазначила жінка.

Вона повідомила, що ситуація в селі напружена, активісти “ПЦУ” неодноразово влаштовували різного роду провокації, проте віряни намагаються не реагувати і не включатися в суперечки.

«Вони нас за цей час так вимотали. Вони живуть на одній брехні. Дуже багато всякої такої несправедливої інформації. В газету, в районку писали. Брехнею вони людей тримають. І люди не знають правди, – прокоментувала Любов, що відбувається в селі. – Наш храм Свято-Успенський досить новий, великий. Тому вони і хочуть його забрати».

Прихильники нової церковної структури збираються біля закритого храму, однак їхні зустрічі нагадують мітинги, а не богослужіння.

«Навіть молитви у них немає. Пісні співають. “Слава Україні!” у них. Повісили на своїй стороні храму прапор. Табличку повісили “Православна церква України”. Тризуб у них там, де зазвичай у православних хрест», – розповіла Любов.

За її словами, ще в торік парафіяни храму запросили прихильників нещодавно створеної релігійної організації на переговори, намагалися знайти спільну мову. Однак активісти “ПЦУ” відмовилися від діалогу. Любов вважає, що причина – в тому, що «ієрарх ПЦУ» митрополит Симеон з цих країв.

«Кажуть нам: “Ми не дозволимо, щоб у нас в селі молилися з країни-агресора”. Ми намагаємося уникати зіткнень. Вони нас провокували. І не раз. Самі ж навіть з католиками разом молилися. У нас є в селі католицький храм, його парафіяни їх підтримують, – зазначила вона. – Нам важко. Але ми намагаємося не реагувати. І тільки в останній місяць вони чомусь затихли. Так і живемо з Божою допомогою. Намагаємося терпіти, мир зберігати. Слава Богу за все!»

8 місяців парафіяни УПЦ змушені були молитися біля стін власного храму.

Просмотров: (22)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *