Громада УПЦ в Велика Кісниця вибрала Бога, а не війну, – ЗМІ

Телеканал «Вінниччина» підготував відеосюжет про життя громади канонічної Церкви в селі Велика Кісниця, храм якої намагалася захопити “ПЦУ”.

Журналісти одного з вінницьких телеканалів підготували сюжет про життя релігійної громади УПЦ в селі Велика Кісниця Вінницької області, проти якої вже кілька місяців влаштовують провокації активісти “ПЦУ”. Відеоматеріал каналу «Вінниччина» опублікували на сторінці Могилів-Подільської єпархії у  Facebook, передає spzh.news.

«Стрітення Господнє у Великій Кісниці Ямпільського району зібрало в храмі чимало віруючих. Вони розділили радість Свята в мирі, єдності і спільній молитви. Жителі села вибрали Бога, а не війну. Адже віра Христова – це любов, мир і єдність», – розповіли журналісти місцевого каналу.

За їх словами, вже кілька місяців прихильники раскольницької структури Епіфанія Думенка влаштовують в селі провокації проти прихожан канонічної Церкви.

«Село багатостраждальне, багато чути про нього, і пишуть багато про нього, що хтось захоплював цей храм. Це була новостворена структура така – ПЦУ. І дійсно, тут є їх кілька людей. Але село все православне, – розповів журналістам митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт (Бевцик). – Тут у нас є два храми. У центрі храм, який ми побудували. <…> За допомогою ченців тут ми посилили молитву».

Коли активісти ПЦУ намагалися захопити сільський храм, місцеві жителі запобігли рейдерській атаці, згадав один з прибулих в село насельників Галайковського Спасо-Преображенського чоловічого монастиря, монах Іов.

Місцеві жителі розповіли, що церква стоїть в селі давно, в неї ходили молитися ще їх прадіди. А перед цим в Великій Кісниці навіть був жіночий монастир.

«Бажаю всім миру і злагоди. Звичайно хочеться, щоб в нашому селі всі люди приходили в наш храм. Молилися. Не в наш храм, а в храм Христа! Тому що ми всі – Христові люди. <…> Хочеться, щоб ми були разом», – зазначила одна з парафіянок храму.

Зараз в церкві проводять реставраційні роботи, а при недільній школі відкрили гурток малювання з елементами навчання дітей мистецтву іконопису.

Раніше правоохоронні органи звернули увагу на діяльність чиновника Вінницької ОДА Ігоря Салецького, якого звинувачують в порушенні закону з метою реєстрації переходу релігійної громади в Великій Кісниці з УПЦ в ПЦУ. Однак Салецький досі залишається на посаді, а представники влади продовжують на користь чиновника тиснути на судові органи.

Просмотров: (17)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *