Митрополит Вінницький і Барський Варсонофій прокоментував заклик нардепа від “ЄС” Гончаренка відібрати Лавру у канонічної Церкви

Політикам варто було б потурбуватися не стільки рішенням своїх інтересів коштом Церкви, скільки розв’язанням своїх духовних проблем, зазначив митрополит Варсонофій.

Не можна маніпулювати церковною тематикою для того, щоб бути на гребені політичної хвилі. Про це митрополит Вінницький і Барський Варсонофій сказав в коментарі СПЖ щодо недавніх заяв нардепа від «Європейської солідарності» Олексія Гончаренка про необхідність негайно відібрати Свято-Успенську Києво-Печерську лавру в Української Православної Церкви.

«Такі заяви від представників влади при президенті Порошенку звучали настільки часто, що ми майже до них “звикли”, – зазначив ієрарх УПЦ. – Мені здається, всі ці слова виконують одну функцію – розбурхати українське суспільство».

На думку владики, «таким політикам здається, що розпалити ворожнечу до Церкви і віруючих – кращий спосіб привернути увагу до своєї персони».

«Чому це робиться знову і знову? Відповідь проста – і сама Церква, і її чада, в силу євангельських і моральних причин, симетрично відповідати на образи не будуть. Ми – люди миру, а не війни. З іншого боку, ми не можемо не сумувати про подібні заяви, які шкодять душам як самих заявників, так і тих, хто згоден з ними. Їм би потурбуватися не стільки про рішення своїх політичних конфліктів за рахунок Церкви, скільки про рішення своїх духовних проблем, які рано чи пізно все одно вирішувати доведеться», – додав він.

Митрополит Варсонофій підкреслив, що не можна маніпулювати церковною тематикою для того, щоб бути на гребені політичної хвилі.

«Історія доводить – ніхто з тих, хто нападав на Церкву, благополучно дістатися до берега житейського моря не зміг», – підсумував ієрарх.

Просмотров: (8)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *