Верховна Рада повертає на голосування законопроект 0931, попри домовленості з релігійною спільнотою

Законопроект 0931 (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу), який обмежує свободу слова та віросповідання мільйонів віруючих України, внесено до порядку денного осінньої сесії Верховної Ради у редакції другого читання, де не враховані поправки релігійної спільноти. Відповідний документ розміщено на офіційному порталі ВРУ.

Раніше, 14 листопада 2019 року, Парламентський комітет, затвердивши текст законопроекту 0931 у редакції до другого читання, відхилив поправки релігійної спільноти. Пізніше глави конфесій закликали парламентарів доопрацювати цей проект, оскільки редакція Комітету є неприйнятною для прийняття у другому читанні.

17 грудня 2019 року Голова Комітету Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець запевнив учасників акції, які зібралися біля Верховної Ради в Києві на захист свободи совісті та свободи слова, що законопроект 0931 буде доопрацьований із врахуванням зауважень релігійної спільноти.

Зокрема голова профільного Комітету Д. Лубінець заявив: «Ми запрошуємо до діалогу Раду Церков. Робота продовжується. На базі нашого Комітету ми зробимо майданчик, і ми зможемо знайти те формулювання, яке абсолютно всіх влаштує».

Крім цього, Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський також запевнив представників ВРЦіРО під час особистої зустрічі, що законопроект № 0931 не розглядатиметься у парламенті до того часу, поки не буде випрацювана компромісна редакція, яка влаштує релігійну спільноту та захистить свободу вираження поглядів в Україні.

Окрім того, під час зустрічі з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій Президент В. Зеленський пообіцяв розібратися з даним законопроектом, щоб він не став підґрунтям для обмеження конституційних прав громадян на свободу совісті та слова.

І тепер законопроект 0931 знову внесено до розділу Постанови–Питання, підготовлені до розгляду на пленарних засіданнях, а не до розділу Питання, які доручається підготувати та доопрацювати для розгляду на сесії.

Просмотров: (22)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *