У селищі Ясіня на Закарпатті будується друга парафія УПЦ, яка втратила храм через “ПЦУ”

22 травня 2021 року в селищі Ясіня (присілок Плитоватий) Рахівського району Закарпатської області освятили готовий фундамент, на якому буде зведено новий храм УПЦ замість захопленого прихильниками “ПЦУ”. Чин освячення майбутньої Спасо-Преображенської церкви звершив митрополит Хустський і Виноградівський Марк. Про це повідомляє сайт СПЖ.

Для того, щоб парафія отримала можливість будуватися, їй довелося придбати нову ділянку: місцева влада не дала довести до кінця процес приватизації землі, яку хотіла пожертвувати під будівництво одна з місцевих родин. У 2019 році на сесії сусіднього з селищем Ясіня Лазещинської сільської ради, до якої відносилася дана ділянка, депутати заблокували процес приватизації. Парафіяни, які вже зібрали кошти та матеріали для зведення нової церкви, були змушені шукати ще й землю.

Спасо-Преображенська релігійна громада УПЦ селища Ясіня/Плитоватий виявилася однією з мішеней рейдерських дій “ПЦУ” в Ясінянському благочинні Хустської єпархії в січні-лютому 2019 року. «Єпископ УАПЦ/ПЦУ» Віктор Бедь призначив сюди нового «настоятеля», в той час, як громада УПЦ була змушена перейти на богослужіння в церковний будинок, де проживав священик.

Пізніше у громади відібрали й це місце для молитви, а юридичну особу перереєстрували на користь “ПЦУ”.

Однак, значна частина парафіян разом з настоятелем залишилися вірними канонічній УПЦ, а богослужіння були перенесені на приватну територію в невелику каплицю. Спокійно служити рейдери не давали людям і тут: священикові перекривали дорогу, а парафіянам погрожували.

Попри протистояння з боку представників “ПЦУ”, в грудні 2020 року в Ясінянському благочинні освятили новий храм, також побудований замість переведеного в нову церковну структуру – в присілку Кевелів. За третю парафію, в присілку Лопушанка, тривають суди.

Просмотров: (9)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *