Суд зобов’язав розслідувати перереєстрацію релігійних громад УПЦ на Вінниччині

Окружний адміністративний суд Києва постановив звернутися до підрозділів правоохоронних органів Вінницької області, щоб ті перевірили законність дій Управління у справах релігій Вінницької ОДА з перереєстрації релігійних громад УПЦ. Про це йдеться в окремій ухвалі суду.

Суд нагадав, що ще 30 липня 2021 року заборонив Вінницькій ОДА здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо релігійних громад у селах Бахтин, Вербовець, Котюжани та Снітків Вінницької області. Однак чиновники стверджували, що це рішення не заважає їм провести нові перереєстрації громад, повідомляє СПЖ з посиланням на Telegram-канал громадської спілки «Миряни».

«Таке твердження начальника Управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації не лише суперечить змісту самої ухвали суду 30.07.2021, якій він надав самовільного тлумачення, не передбаченого нормами чинного законодавства, але й суперечить відомостям Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, які були при цьому внесені», – констатував суд.

Суд зазначив, що чиновники Вінницької ОДА, перереєстровуючи громади Української Православної Церкви, порушили законодавство.

«Посадовими та службовими особами Вінницької обласної державної адміністрації та управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації допущено порушення чинного законодавства, в т.ч. невиконання судового рішення, а саме ухвали суду від 30.07.2021, проведення реєстраційних дій за наявності неповного пакета документів, під час дії судової заборони, невнесення (умисне чи з необережності) інформації про наявність судової заборони до ЄДР, надання недостовірної інформації про наявність повного пакета документів на реєстрацію у листуванні на адвокатський запит тощо», – йдеться в рішенні суду.

Таким чином суд визначив, що дії ОДА підпадають під ознаки кримінальних правопорушень. Цю ухвалу суд направив до Міністерства юстиції України (щоб там прийняли рішення щодо посадових осіб Вінницької ОДА), а також до правоохоронних органів (Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, Вінницької обласної прокуратури та УСБУ у Вінницькій області) для проведення перевірки дій чиновників Вінницької ОДА, що містять ознаки кримінальних правопорушень.

Нагадаємо, раніше суд заборонив вінницьким чиновникам перереєструвати парафії УПЦ. Перед тим віряни окремих сіл Мурованокуриловецького благочиння Вінницької області, а також священики м. Вінниці зібралися біля будівлі Вінницької ОДА на молебен на захист своїх конституційних прав, які своїми незаконними діями намагається порушити начальник управління у справах національностей і релігій ОДА Ігор Салецький.

Просмотров: (17)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *