На Рахівщині прихильникам «ПЦУ» не вдалося захопити храм УПЦ (фото)

У неділю, 19 травня, як і було анонсовано в так званій структурі «ПЦУ», її представники в смт. Ясіня Рахівського району Закарпатської області розпочали спробу заволодіти храмом на честь Різдва Божої Матері, хоча за статутом релігійна громада належить до УПЦ. Про це повідомляє pershij.com.ua.

Протягом тижня місцевих жителів залякували різними погрозами, тож настоятель був змушений звернутися до поліції, аби попросити захисту.

У неділю, віряни громади, як і зазвичай, прийшли на богослужіння. Наприкінці служби на територію храму почали сходитись інші люди, які “кучкувались” і не заходили до церкви.

Як виявилось пізніше, серед них були й греко-католицькі й католицькі вірники, при чому з інших населених пунктів.

Після 14 години збори таки розпочались, під час яких настоятель протоієрей Олександр Гашпарович зазначив на всі правові аспекти діяльності громади саме УПЦ, запропонувавши провести голосування із зазначенням місця проживання. Це підсилило бурхливе перекрикування й словесні образи в сторону прихожан від прихильників «ПЦУ».

У результаті усі присутні парафіяни віддали 384 голоси за вірність Українській Православній Церкві на чолі з Предстоятелем, Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм. Жодного голосу місцевих жителів на підтримку зміни юрисдикції.

Після довготривалих сперечань зі законними власниками церковної споруди, прихильники «ПЦУ» покинули територію храму.

Конфлікт тут триває з лютого, коли вперше були проведені збори, на яких члени релігійної громади одноголосно висловились “за” УПЦ. За тиждень, представники «ПЦУ» організували свої вибори, фальсифікувавши результати й запропонували почергове служіння. Парафіяни УПЦ на це не погодились, відтак було назначено повторне голосування на 19 травня.

Просмотров: (25)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *