В Крутах відбулися незаконні збори територіальної громади, на яких «перевели» парафію УПЦ в ПЦУ — ймовірно готується захоплення храму (+відео)

6 липня 2019 року представники територіальної громади села Крути Чернігівської області проголосували за «канонічну приналежність» ПЦУ місцевої релігійної громади.

Жителі села, які взяли участь в незаконному голосуванні, яке відбулося за активної підтримки місцевого кандидата в депутати від ВО «Свобода» Володимира Брюховецького, не є постійними парафіянами Свято-Михайлівського храму, не знають ключових православних молитов і керуються виключно політичними мотивами, відзначили в своєму сюжеті журналісти «Klymenko Time».

«Так званий “перехід парафії” відбувався з явним порушенням закону, – підкреслили автори сюжету. – Тому що згідно із законодавством такий перехід може відбутися тільки за рішенням місцевої релігійної, а не місцевої громади. Тобто за рішенням жителів-парафіян, які регулярно відвідують саме цей храм. Цього зроблено не було. Більш того, в момент фейкових зборів майже вся релігійна громада на чолі із місцевим настоятелем протоієреєм Василієм Вільховецьким в цей момент молилася в храмі».

Журналісти мали можливість особисто переконатися в тому, що учасники зборів територіальної громади, а це 119 осіб, з яких 114 проголосували «за» перехід в ПЦУ, «не ходять до храму на постійній основі, не знають ключових молитов православ’я і прийшли на збори виключно з політичними мотивами».

«Я в службу особливо не вникаю, але вони співають російською, а нам треба, щоб співали українською», – заявила одна з учасниць зборів, яка, судячи з її заплутаних відповідей, не дуже добре розуміє, за яку саме юрисдикцію прийшла голосувати: ПЦУ або УПЦ КП.

На зборах також були присутні кілька віруючих канонічної УПЦ, які прийшли упевнитися в незаконності даного голосування і залишилися на заході, незважаючи на протести і голослівні звинувачення на їхню адресу з боку активістів ПЦУ.

«Особисто я прийшла сюди, щоб переконатися, що тут відбуваються збори не релігійної громади, тому що релігійна громада – це люди, які ходять до церкви, – сказала прихожанка УПЦ, – А як сказала бабуся, я чула її коментар, що вона не знає молитов. Правив батюшка на старослов’янській мові. Я знаю цих людей з народження, вони не ходять до церкви. Тому сьогодні тут немає зборів релігійній громади, і я тут, щоб побачити це на власні очі і знати правду. <…> Політика і Церква – різні речі, люди просто цього не усвідомлюють. Я буду продовжувати ходити в свою Церкву. Якщо вони заберуть будівлю, то, напевно, доведеться будувати якусь нову. Чому вони самі не побудують собі церкви – не знаю. Будуйте свій храм, зробіть собі місце, де будете молитися, і, можливо, покажете своїм прикладом, як це повинно бути».

У зборах взяли участь 119 прихильників нової церковної структури. «Священнослужитель» ПЦУ Сергій Чубченко зазначив, що про проведення зборів релігійної громади в Крутах було оголошено заздалегідь і незрозуміло, чому велика частина жителів села її проігнорувала. Проте за результатами цього заходу було прийнято рішення про перереєстрацію статуту релігійної громади, що, на думку авторів сюжету, дає можливість місцевим праворадикалам напасти на храм і захопити його.

«Виганяти ніхто нікого не буде, – додав Чубченко. – Справа в тому, що в 2014 році в Україні зародилося громадянське суспільство. І ця ідея громадянського суспільства проникає в усі сфери життя українців, як в політику, так і в Церкву. Такі переходи відбуваються тому, що люди таким чином самовизначаються».

Рішення закріпили підписами і передали у Чернігів для офіційного оформлення у той час, як у місцевому храмі УПЦ відбувалося богослужіння. Парафіяни з подібними рішеннями не згодні. Кореспондент каналу 112 поспілкувався з ними.

НАТАЛІЯ ГУРІНА, ПАРАФІЯНКА УПЦ:

– Членами релігійної громади є люди, які постійно відвідують богослужіння, причащаються, сповідуються в цьому храмі. Там, з усіх людей, які там є, ні однієї такої людини немає. Всі члени релігійної громади сьогодні були тут.

Процес визначення релігійного вектора в Крутах триває вже близько півроку. Жителі села за перехід, члени релігійної громади УПЦ – проти.

ОТЕЦЬ ВАСИЛЬ ВІЛЬХОВЕЦЬКИЙ, НАСТОЯТЕЛЬ СВЯТО-МИХАЙЛІВСЬКОЇ ПАРАФІЇ:

– Парафіяни нашого храму 100% висловили підтримку залишитися в церкві. Але вже півроку йде це протистояння. Люди вже морально замучились. Ми кожен день приходимо на молитовні стояння, кожен день служимо молебні співи…

Проте з рішенням зборів парафіяни миритися не збираються.

ВІКТОР МАКОВІЙ, АДВОКАТ НІЖИНСЬКОЇ ТА ПРИЛУЦЬКОЇ ЄПАРХІЙ УПЦ:

– Особи, які наділені повноваженнями щодо прийняття рішення зміни конфесійної приналежності, що не були на зборах. Ми будемо писати заяву, як в поліцію, будемо повідомляти про недійсність цього рішення і в обласну державну адміністрацію.

Нагадаємо, ці збори – треті, на яких намагалися прийняти рішення про перехід. І вперше це вдалося.

Нагадаємо, раніше голова фракції ВО «Свобода» в Бахмацькому райраді і кандидат в народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 209 Володимир Брюховецький в соціальній мережі запросив всіх бажаючих «ліквідувати черговий московський блокпост» в Крутах. Разом з головою Чернігівської обласної організації ВО «Свобода» Денисом Поповим він попередив начальника Ніжинського відділу поліції Володимира Бойка про плани перевести храм в ПЦУ на зборах територіальної громади. До свого запрошення Брюховецький доклав документ на бланку ВО «Свобода», який підписав заступник голови Ніжинської районної організації цього об’єднання Максим Вертюк. В папері сказано, що «акція» в підтримку ПЦУ буде проходити за підтримки ВО «Свобода» і в ній візьмуть участь близько 400 осіб.

Як повідомляв СПЖ, 1 червня 2019 року в селі Крути представники Київського патріархату і кілька осіб, які не відвідують богослужіння спробували видати себе за Свято-Михайлівську громаду Української Православної Церкви і оголосили збори, на яких хотіли перевести храм в УПЦ КП. Один з провокаторів мав при собі заготовлені документи для переведення релігійної громади в Київський патріархат. Однак сотні віруючих Свято-Михайлівської громади зірвали провокацію, а щоб покласти край провокаціям, в той же день провели відкриті збори приходу і підтвердили вірність УПЦ.

Просмотров: (42)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *