Парафії Хустської єпархії УПЦ будують нові храми замість відібраних “ПЦУ” (+реквізити)

Парафіяни УПЦ закарпатських селищ Ясіня (присілок Плітоватий та Кевелів), у яких активісти “ПЦУ” відібрали храм, просять усіх небайдужих допомогти побудувати нові церкви.

Свято-Георгіївська релігійна громада УПЦ смт Ясіня (присілок Кевелів) та Спасо-Преображенська релігійна громада УПЦ смт Ясіня (присілок Плітоватий) Рахівського району Закарпатської області, які залишились без доступу до храму через рейдерство “ПЦУ”, розпочинають будівництво нових церков та просять допомоги в усіх небайдужих, повідомляє сайт СПЖ.

Кошти для початку будівництва збирають у Ясинянському благочинні Хустської єпархії УПЦ, номер картки в Ощадбанку 5167 4900 4294 3051 (Кемінь Марія).

Свято-Георгіївська парафія місце для будівництва вже вибрала. Частину своєї власної присадибної ділянки віддала під храм сім’я парафіян УПЦ: в їхньому будинку зараз і молиться громада.

Нова церква буде розташована через дорогу від колишнього храму.

Зараз вигнана з храму громада УПЦ збирається в каплиці, розміщеній в мансарді житлового будинку прямо навпроти своєї колишньої церкви: храм добре видно з вікна. Тимчасове молитовне приміщення довелося облаштовувати «з нуля»: загарбники не дали забрати з церкви нічого.

«Коли нас вигнали з храму, я взяв тільки антимінс і кілька шат, і тут у каплиці все ми робили самі», – розповів настоятель отець Микола Сенюк.

Священик був висвячений лише три роки тому, на парафії в Кевелеві прослужив два роки. Це невеликий присілок – буквально одна вулиця – розташований в горах далеко від адміністративного центру селища Ясіня.

Із кількох десятків дворів до утворення ПЦУ і нападу на храм до церкви постійно ходило до 20 осіб. Зараз у каплицю приходить 10-15 осіб, буває і менше. У захоплений ПЦУ храм ходить приблизно стільки ж, але і в церкві бувають служби для 5-6 осіб. Це все, чого домоглися насадженням нової церковної структури.

Спасо-Преображенська релігійна громада на даний момент звершує богослужіння на приватній території, в родинній каплиці, в яку своїх одновірців пустив місцевий житель Олекса Дубюк. Каплиця розташована досить далеко, але і сюди щонеділі приходить кілька десятків віруючих, які відмовилися від «переходу» в ПЦУ.

«Частина церковної “двадцятки” пішла до нового «священнослужителя», проте значна частина громади залишилася з нами, 30-40 чоловік збираються стабільно, а на Трійцю до каплиці прийшло 72 людини», – розповів настоятель громади протоієрей Іоанн Ткач.

За словами настоятеля, віруючі його приходу вже не бояться ні погроз, ні залякувань, і він сам не звертає уваги на те, що чує від активу ПЦУ: на їхньому боці сила, але не віра. Один з прихожан, Микола Рещук, віддав частину своєї землі під майбутній храм. На місці будівництва вже встановлений хрест, ділянку освячено. На престольне свято в день Преображення Господнього на молитву сюди прийшло понад 400 осіб.

З 17 лютого до 17 квітня громада збиралася в церковному будинку, проте в останній день проживання в ньому настоятеля активісти ПЦУ просто замінили тут замки. Прихід при цьому юридично продовжує залишатися в УПЦ. Заселившись в церковний будинок, новий «настоятель» насамперед вирізав у дворі яблуневий сад. Таким же чином ПЦУ продовжує вести господарство і зараз: в день зйомок СПЖ вдалося зафіксувати, як у дворі нового священнослужителя лісовоз вивантажує партію зрізаного лісу.

Просмотров: (187)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *