Релігійна громада УПЦ у Львові прокоментувала «освячення» главою “ПЦУ” місця під собор, яке було виділено цій парафії раніше

Релігійна громада храму на честь святого рівноапостольного князя Володимира Львівської єпархії УПЦ зробила заяву з приводу «освячення» Епіфанієм Думенком місця будівництва нового кафедрального собору “ПЦУ” на земельній ділянці, яка була свого часу виділена міською владою парафії УПЦ. Заяву, опубліковану на youtube-каналі «Православний журналіст», зачитав настоятель парафії протоієрей Володимир Кузьо.

Священнослужитель розповів, що прихожани були шоковані кількістю поліції, яка оточила місце проведення «освячення» Сергієм Думенком незаконного будівництва. «Жахливо бачити ту кількість поліції, національної гвардії, яку зібрали охороняти це місце, – сказав отець Володимир. – Сьогодні ми зустрілися з презирством до закону і злочинними діями».

Він нагадав, що у “ПЦУ” немає ніякого права будівництва на ділянці, виділеній владою релігійній громаді УПЦ. За його інформацією, громада виграла всі судові позови у розкольників.

У 1991 році місто виділило цю землю громаді УПЦ, яка майже добудувала там великий кам’яний храм на честь святого князя Володимира. У 1993-му р. храм захопили філаретівські розкольники, і з часом віруючі УПЦ побудували поруч з ним невелику дерев’яну церкву – також на честь святого князя Володимира. Зараз обидва храми (УПЦ і “ПЦУ”) мають одне ім’я і знаходяться за однією адресою – проспект Червоної Калини, 89.

Просмотров: (8)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *